LEVOČA ZORGANIZOVALA TURNAJ MBL AJ V TOMTO ROČNÍKU

 Štvrté kolo MBL v kategórii mladšie nádeje sa odohralo v nedeľu 11.2.2018. Priestor na zorganizovanie turnaja ponúkla Levoča. Turnaj sa uskutočnil v mestskej hale na Francisciho ulici. Možnosť zúčastniť sa tohto kola využili tieto družstvá:
 1. ZŠ Drábova (dievčatá) Young Angels Košice
 2. ZŠ Šaca (dievčatá) Young Angels Košice
 3. ZŠ Ľudovíta Fullu „A“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 4. ZŠ Ľudovíta Fullu „B“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 5. ZŠ Ľudovíta Fullu „C“ (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 6. ZŠ Krosnianska 2 (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
 7. ZŠ Čaňa (mix) BA Čaňa
 8. ZŠ Levoča (mix) BK SO Levoča
 9. ZŠ Komenského (dievčatá) ŠŠK BASKET Stará Ľubovňa

„S vďačnosťou sme prijali ponuku Levoče na zorganizovanie turnaja. Táto príjemná zmena prišla vhod pre košické deti, ktorým sa otvorila možnosť vycestovať na jednodňový turnaj mimo mesta. Levoča je s výnimkou prvého ročníka, ktorý bol skúšobne spustený len pre košické družstvá pravidelným účastníkom Minibasketbalovej ligy. Teší nás aj fakt, že toto bol už tretí turnaj, ktorý ochotne zorganizovali. V Levoči sme už hrali aj 18.3.2017 a 24.4.2016. Účasť družstiev síce na tomto kole bola nižšia, ale to sa s ohľadom na chrípku, či turnaj mimo Košíc aj dalo čakať. Každopádne Levoču navštívilo 82 detí, ktoré si v miestnej hale mohli do sýtosti zahrať basketbal. Turnaj jasne ukázal, že o basketbal a prácu s deťmi záujem je. Ak sa k tomu pridá ochota a nadšenie dokážeme v spolupráci s ľuďmi v meste zorganizovať turnaj kdekoľvek. V prebiehajúcom ročníku MBL sme okrem Košíc navštívili aj Lučenec, Poprad, Čaňu a samozrejme teraz naposledy Levoču. Určite sa budeme tešiť aj ďalším záujemcom o zorganizovanie turnaja a prezentovaním basketbalu v ďalšom meste. Máme za sebou štvrté kolo a do konca školského roka zorganizujeme v tejto kategórii ešte tri turnaje. Liga je otvorená a s vďačnosťou k nám môžu prísť aj ďalšie družstvá, ktoré túžia po príjemnej športovej konfrontácii,” vyjadril sa hlavný organizátor Radko Dvorščák.

Najbližší predbežný program MBL Košice:

 • nedeľa 18.2.2018 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, V. kolo, ročníky narodenia 2006 a ml., ZŠ M. Lechkého Košice a ZŠ Ľudovíta Fullu, Maurerova 21, Košice
 • nedeľa 11.3.2018 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, V. kolo, ročníky narodenia 2008 a ml., ZŠ M. Lechkého Košice
 • nedeľa 18.3.2018 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, VI. kolo, ročníky narodenia 2006 a ml., ZŠ M. Lechkého Košice a ……..

Fotografie zo zápasov v spolupráci s Miroslavom Vojtěchom nájdete TU

Rozpis zápasov IV. kola nájdete TU

Informácie z predchádzajúcich kôl nájdete TU

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *