MBL – mladšie nádeje (2008 a ml.) VII. kolo – FINÁLE ! Košice „Angels (Infinity) Arena – 13.5.2018

Hurá, hurá a ešte raz hurá… v nedeľu (včera – 13.5.2018) sme absolvovali záverečné, finálové kolo našej MBL (Minibasketbalovej ligy). Celý, dá sa povedať až veľkolepý „basketbalový cirkus“ sa tentokrát odohral v centre Košíc – Angels (Infinity) Arena. Ani „zmrznutý“ Servác nezabránil prítomnosti množstva detí, ktorých sa Angels Areny dovalilo viac ako 200, pričom iba náš klub „dodal“ na toto podujatie viac ako 50 detí, ktoré v 4 družstvách pokryli takmer ¼ všetkých účastníkov !!! Každý, kto prišiel bol odmenený, no nie iba medailou, ale celkovou atmosférou, ktorej súčasťou sa stal ! Myslím si, že to máme dobre rozbehnuté a našliapnuté za ďalšími úspechmi. Samozrejme treba pokračovať v načatej a rozbehnutej práci, lebo úspech prichádza iba k tomu, kto mu ide naproti …stále sme iba niekde na začiatku… Úspešne sme reprezentovali nie, iba náš klub „ŠBK GALAXY Košice“, ale aj všetky (takmer) „furčianske“ základné školy. Veď máme v klube chlapcov zo 4 ZŠ – Ľ. Fullu, KR2, KR4 i Fábryho 44. Moje poďakovanie patrí aj trénerom – Mirke Demekovej i Petrovi Lechmanovi, ktorí svojou zanietenosťou a dobre odvedenou prácou veľkou mierou prispievajú k rozvoju nášho klubu. Ako basketbalový odborník vo výchove basketbalovej mládeže môžem zodpovedne povedať, že svoju prácu si vykonávajú dobre a zodpovedne a majú moju plnú podporu ! Nuž, bez nich by to síce tiež možno šlo…., ale veľmi, veľmi ťažko. A nájsť dobrých a oddaných trénerov je dnes pomaly, ako vyhrať v lotérii … Takže ešte raz – „Vivat GALAXY – Vivat basketbal“ !