V Lučenci sa v dňoch 7. – 9.6.2019 uskutočnil finálový turnaj „final six“ I. Ligy Mladších MINI Žiakov, teda 6 najúspešnejších družstiev z celého Slovenska – po dve najlepšie družstvá z 3 regiónov (východ, stred a západ).

Ten „náš“ Východoslovenský región zastupoval „iba“ náš klub… Prečo ? … No, jednoducho preto, že sme v dlhodobej časti súťaže – od októbra do mája- skončili na 1. a 2. mieste.

Je to naozaj pekný úspech, veď história nášho klubu – ŠBK GALAXY Košice – „píše“ iba 3-ročnú históriu. Nechali sme za sebou, kluby, ktorých história je ďaleko bohatšia – Sp. Nová Ves, Abovia 96´, Iskra Svit-Poprad …. a pod.

Áno, je pravda, že sme na M-SR mohli skončiť aj na medailových priečkach… mohli sme „povyberať“ jedno „A“ družstvo, možno jedno „B“ družstvo…. A NAČO  ??? Pre nás je oveľa, oveľa väčší úspech to, že na vrcholnom turnaji celej sezóny náš klub reprezentovalo 30 (!) chlapcov jedného klubu !!! A to je perspektíva do budúcnosti !

Nuž, asi sme si postavili latku hodne, hodne vysoko….tak je na čom pracovať, aby to bolo o rok ešte lepšie – nóóó… a tak sme sa rozhodli sme sa, že bude !!!

A určite je to aj výzva pre našich ešte mladších (2010, 2011 ….), ktorí na svoju príležitosť  len čakajú. Čakajú a chcú reprezentovať svoj klub – klub ŠBK GALAXY Košice !

! Vivat Basketbal – Vivat GALAXY !

Pozrite si pekné zábery v našej videogalérii – TU !