Dnes pre náš klub nastal deň „D“. Náš klub – ŠBK GALAXY Košice – jeho hráči, sa po dvoch rokoch tvrdej práce, po odohratí viacerých zápasov v MBL (Minibasketbalová liga Košice), či iných prípravných zápasov, nastúpil na svoj I. oficiálny zápas v „ozajstnej“ súťaži riadenej SBA (Slovenská basketbalová asociácia) v kategórii „Mladší Mini žiaci“. V tejto súťaži máme dve družstvá – ŠBK GALAXY Košice „orange“ (chlapci roč. 2008) a ŠBK GALAXY Košice „yellow“ (chlapci roč. 2009 a ml.). Premiéru mali naši „mladší“ z mladších – „yellow-áci“, ktorí nastúpili na svoj zápas v Michalovciach. (Ich starší kamaráti z „mladších“ – „orange-áci“ mali podľa rozlosovania voľno, začínajú súťaž až o dva týždne). Nuž, a bola to premiéra víťazná ! Vyhrali sme v Michalovciach 44 : 31, v čo sme v kútiku duše aj dúfali….Samozrejme, nebolo všetko ideálne (však kedy je…), začali sme síce I. štvrtinu „jemne chaoticky“ a prehrali ju 8 : 10, ale potom sme sa rozbehli a už to šlo …. Moje osobné hodnotenie (neviem, ako tréner Lechman…), ako „tichého pozorovateľa“ je „veľmi dobre“ – teda za „2“. Výkon chlapcov hodnotím „jako čtyři hvězdičky, z možných pěti…“

Nejaké postrehy zo zápasu nájdete : TU !