STARŠIE NÁDEJE POKRAČOVALI V MBL V. KOLOM

Svoj februárový turnaj odohrali v MBL aj staršie nádeje. Dejiskom stretnutia bola telocvičňa na ZŠ M. Lechkého v Košiciach. V nedeľu 18.2.2018 navštívili projekt Minibasketbalovej ligy chlapci a dievčatá s ročníkom narodenia 2006 a ml. z týchto družstiev:

  1. ZŠ Drábova (dievčatá) Young Angels Academy Košice
  2. ZŠ Krosnianska 4 (dievčatá) Young Angels Academy Košice
  3. ZŠ Ľudovíta Fullu (chlapci) ŠBK GALAXY Košice
  4. ZŠ Čaňa (dievčatá) BA Čaňa
  5. ZŠ Čaňa (chlapci) BA Čaňa
  6. ZŠ Starozagorská (chlapci) Tydam Košice
  7. ZŠ J.A.Komenského (chlapci) BK Michalovce
  8. ZŠ Wolkerová (chlapci) Bardejovskí Rytieri

„Aj keď bola účasť detí a družstiev na tomto kole v prebiehajúcom ročníku zatiaľ najnižšia nič nebránilo tomu, aby sme zorganizovali aj toto kolo. Účasť ôsmich družstiev a celkovo do basketbalu zapojených 77 detí je síce v porovnaní s inými turnajmi v projekte MBL výrazne nižšia, no na druhej strane je ovplyvnená chorobnosťou či povinnosťami v oficiálnej súťaži pod hlavičkou SBA. Aj v tomto kole sme však získali nového účastníka v podobe družstva z Michaloviec. Celkovo si už náš projekt v tomto ročníku a kategórii vyskúšalo 22 družstiev, ktoré sa ho zúčastňujú s ohľadom na svoj program. Odohralo sa v tento deň spolu 12 zápasov a o krásne momenty a šikovné deti núdza určite nebola. Na účastníkoch je krásne vidieť ako aj vďaka tejto lige nielen športovo rastú a napredujú k spokojnosti svojich trénerov či rodičov. Liga spĺňa svoj zámer a dáva príležitosť každému postupne nahliadnuť do krás basketbalu a zažiť atmosféru športového stretnutia, ktorého aktérmi sú samotné deti. Týmto v poradí piatym kolom určite nekončíme a už teraz sa spoločne tešíme na marcové a každé ďalšie kolo, ktorým dáme možnosť deťom športovať. Do konca školského roka zorganizujeme pre túto vekovú kategóriu ešte tri celodenné turnaje, takže sa máme načo tešiť nielen my, ale aj všetky detí, ktoré si basketbal postupne podmaňuje,” vyjadril sa hlavný organizátor Radko Dvorščák.

Najbližší predbežný program MBL Košice:

  • nedeľa 11.3.2018 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, V. kolo, ročníky narodenia 2008 a ml., ZŠ M. Lechkého Košice
  • nedeľa 18.3.2018 Minibasketbalová liga Košice IV. ročník, VI. kolo, ročníky narodenia 2006 a ml., ZŠ M. Lechkého Košice a ??
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *